Wypraszamy mrówki z domu

Kolonie mrówek, które gromadzą się wokół owoców i słodkości pozostawionych na stole w ogrodzie, mogą szukać miejsc do zamieszkania pod płytami na tarasie, a nawet wmaszerować nam do domu przez drzwi do ogrodu. To dość częsty scenariusz w wielu miejscach, a kiedy się zmaterializuje, stoimy u progu prawdziwej plagi.

Taras wolny od mrówek


Zastosowanie niektórych materiałów do połączeń i hydroizolacji może stanowić skuteczną ochronę przed inwazją mrówek. Na przykład do płytek tarasowych należy unikać zaprawy z piaskiem, a zamiast tego stosować nieco większe odłamki bazaltowe, których mrówki praktycznie nie są w stanie przenieść. Uszczelnienie płynną żywicą również stanowi jeden ze sposobów na zapobieganie plagom mrówek i może skutecznie uchronić nas przed ich nieproszonymi wizytami lub zagnieżdżeniem się w naszym domu.

Jeżeli mrówki zapanowały już nad przydomowym ogródkiem, musimy zastosować pewne szybkie rozwiązania, aby skutecznie powstrzymać napór tych pracowitych owadów. Pudełka z trutką to rozwiązanie proste w użyciu i przyjazne dla użytkownika, optymalne dla osób z dziećmi i właścicieli zwierząt domowych.

Ukierunkowane zwalczanie gniazd mrówek


Ukierunkowane działania skierowane przeciwko mrówkom można rozpocząć od zastosowania trutki na mrówki w granulkach, które rozsypuje się w pobliżu gniazda. Atrakcyjna przynęta wabi mrówki, które zaciągają trutkę do gniazda. Trutka w granulkach jest skuteczna nie tylko przeciwko mrówkom. Może być również pomocna w zwalczaniu stonóg i innych szkodników, które pełzają po tarasach, balkonach i ścieżkach. 

„Mrówki są uznawane za uznawane za zdrowotną policję natury. W ogrodzie realizują pożyteczne funkcje i są szczególnie sumiennymi, naturalnymi wrogami szkodników”.

Czy wiesz że?

  • Mrówki zamieszkiwały naszą planetę od wieków. Uznaje się, że pojawiły się na świecie 130 milionów lat temu.
  • Mrówki są dość inteligentne: proporcjonalnie do ich rozmiarów mają największe mózgi ze wszystkich zwierząt.
  • Mrówki lubią ciepło. Gniazda często znajdują się pod płytami tarasowymi, które szybko nagrzewają się na słońcu.
  • Mrówki to prawdziwe psy gończe. Ich zmysł zapachu jest porównywalny ze zmysłem psów.
  • Mrówki mają pewną słabość do mszyc. Chronią je przed żarłocznymi wrogami takimi jak biedronki czy larwy bzygów, gdyż bardzo lubią słodką wydzielinę, którą produkują te szkodniki roślin.