Mrówki

Mrówki, choć pożyteczne, potrafią być bardzo uciążliwe, zwłaszcza jeżeli zakładają mrowisko tuż przy wejściu do domu. Wtedy niejednokrotnie znajdujemy je w pomieszczeniach, szczególnie w kuchni. Są to owady żyjące w dużych skupiskach. O ile jedna mrówka nie stanowi problemu, o tyle z ich stadem już trudniej sobie poradzić. Niestety wszędzie, gdzie się pojawiają, obecne są w dużej grupie. Mrówki na działce, które notorycznie wchodzą do wnętrza budynku, na balkony, tarasy, podjazdy, chodniki i ścieżki wymagają naszej interwencji. Często budują one gniazda w drewnianych elementach budynków, osłabiając je w ten sposób. Zakładają mrowiska również w drzewach, drążąc w nich korytarze oraz atakują rośliny, zwłaszcza te, na których zadomowiły się inne szkodniki - mszyce. Mrówki bowiem opiekują się tymi owadami, ponieważ wydzielają one cenną dla mrówek rosę miodową. Ponadto drążą korytarze w korzeniach i bulwach roślin niszcząc je.

Jeżeli domowe sposoby zawodzą, z pomocą w walce z mrówkami mogą przyjść specjalistyczne preparaty na mrówki. Są to produkty umożliwiające skuteczne ich zwalczanie. Dowiedz się więcej o Mrówki

Ochrona

Więcej o Mrówki

Nasz dom mogą zaatakować mrówki hurtnice, darniowe, gmachówki albo małe, bardzo kłopotliwe mrówki faraona, pojawiające się w ogromnej liczbie i trudne do wyplenienia. Dostępne są np. specjalne pułapki na mrówki. Jest to trutka pokarmowa, którą mrówki nie tylko zjadają, ale też zanoszą do gniazda, przez co jest bardziej skuteczna.

Środki na mrówki zawierają dodatki smakowe, które przyciągają owady, dlatego mrówki chętnie je zjadają. Co ważne, produkty te posiadają dodatek substancji zniechęcających zwierzęta domowe i dzieci do jego spożycia. Efekt działania można zobaczyć już po kilku dniach. Mrówki w ogrodzie, które stanowiły do tej pory problem, przestają pojawiać się w pobliżu domu i już do niego nie wchodzą.

Inne preparaty na mrówki to koncentraty, do rozpuszczania w wodzie. Dzięki temu są one bardzo wydajne i wystarczają na kilka miesięcy. Specjalnie opracowana formuła składników umożliwia efektywne zwalczanie mrówek. Produkty te działają już po 24 - 48 godzinach. Środki na mrówki często działają też na muchy, meszki i komary, co stanowi dodatkową korzyść. Dostępne są też preparaty zawierające środki hormonalne, jak np. metopren, które pozbawiają samic płodności i hamują rozwój larw.

Oferujemy szeroką gamę produktów do efektywnego zwalczania mrówek. Zostały one opracowane w oparciu o innowacyjne badania laboratoryjne, które gwarantują ich skuteczność. Dzięki nim już nigdy więcej nie zostaniemy nieprzyjemnie zaskoczeni obecnością kolonii mrówek w naszym domu.