Lato bez szkodników

Są irytujące, wszędobylskie i – zwłaszcza w środku lata – jest ich pełno. Wraz ze wzrostem temperatur osy, muchy i inne szkodniki mogą stanowić uciążliwą plagę. Nie tylko w ogrodzie i na tarasie. Latające owady mogą się również zadomowić w kuchni, salonie czy sypialni.

Przede wszystkim nie zapraszajmy ich do domu

Zapobieganie jest najlepszym lekarstwem. Ta złota myśl odnosi się również do wielu nieproszonych gości. Wszyscy wiemy, że przepyszne ciasto owocowe lub szklanka wody z sokiem pomarańczowym na stole w ogrodzie to zaproszenie, któremu osy nie potrafią się oprzeć. Jednak nawet postawiona w kuchni miska z owocami lub otwarte torby z mąką, cukrem, płatkami owsianymi i podobnymi produktami przyciągają wiele latających i bzyczących podjadków niczym magnes. Odpowiednie przykrycie tych produktów lub użycie zamykanych pojemników do przechowywania to prosty i skuteczny, aby nie wabić os, much i innych owadów do naszych domów.

Bezpieczne rozwiązania do zwalczania gniazd pszczół na domach

Czasami jednak nawet najsumienniej realizowane środki zapobiegawcze nie wystarczą. Kiedy odkryjemy, że pod naszym dachem znajduje się gniazdo pszczół, musimy podjąć szybkie, skuteczne i bezpieczne działania mające na celu jego usunięcie. Jeżeli gniazdo znajduje się wysoko lub daleko, powinniśmy użyć silnego strumienia sprayu, który pozwoli nam skutecznie pozbyć się os z bezpiecznej odległości. Mgła substancji czynnej, która powstaje wokół gniazda, przenika do niego i ma długotrwały skutek.
Pianka na osy to dobry wybór w przypadku gniazd, do których mamy łatwy dostęp. Piankę wtryskuje się za pomocą rurki w wejście do gniazda. Szybko rozszerzająca się pianka uniemożliwia pszczołom ucieczkę i atak.

Stop irytującym muchom

Muchy w domu to bardzo irytujący towarzysze, którzy mogą bardzo szybko się rozmnażać. W ciągu swojego krótkiego życia w sezonie trwającym od kwietnia najdalej do października składają po kilka tysięcy jaj. Jeżeli temperatura stale jest niższa niż 15 stopni Celsjusza, muchy znikają równie szybko, jak się pojawiły. Do tego czasu może jednak narodzić się do 15 pokoleń tych owadów, a są one nie tylko irytujące, ale również mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Muchy mogą zarażać ludzi różnymi chorobami.


 

„Dobrym pomysłem może być odciągnięcie nieproszonych gości. Możemy na przykład położyć miskę z kilkoma kawałkami owoców w bezpiecznej odległości od tarasu. Winogrona wspaniale nadają się do wabienia os z daleka od głównego obszaru naszej aktywności. Dzięki temu na tarasie będziemy mogli cieszyć się odrobiną spokoju”.