Kleszcze

Kleszcze stanowią obecnie bardzo poważne zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Są to drobne pajęczaki, mogące być przyczyną wielu groźnych, trudnych w leczeniu chorób, m.in. boleriozy, czy odkleszczowego zapalenia opon mózgowych. Kleszcze są szczególnie uciążliwe ze względu na fakt, iż mocno wbijają się w skórę przy pomocy szczękoczułek. Ich usunięcie jest bardzo trudne i wymaga użycia specjalnych narzędzi, a niejednokrotnie wizyty w gabinecie lekarskim. Kleszcze żyją głównie w wysokich trawach na łąkach, w lasach, ale też w parkach i ogrodach. Można je spotkać zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i na terenach wiejskich. Dowiedz się więcej o Kleszcze

Ochrona

Więcej o Kleszcze

Oprócz stosowania odpowiednich repelentów na skórę odstraszających kleszcze ważne jest też odpowiednie zadbanie o przestrzeń w ogrodzie i wokół niego. Pomogą w tym preparaty na kleszcze, które zawierają odpowiednie substancje czynne skutecznie zwalczające kleszcze, pluskwy, komary i inne, uciążliwe owady latające. Produkty na kleszcze dostępne są m.in. w postaci koncentratów do rozpuszczania w wodzie, dzięki czemu są niezwykle wydajne. Preparaty na kleszcze,  przeznaczone do stosowania w ogrodach, altanach, na tarasach, czy przestrzeni pod drzewami lub krzewami; działają od razu i przez długi czas po użyciu. Substancje czynne w nich zawarte uwalniają się stopniowo, dzięki czemu środki na kleszcze działają długo po spryskaniu nimi roślin. Preparaty  często zawierają również dodatkowe substancje, np. butotlenek piperonylu, które zwiększają skuteczność produktu i ułatwiają jego dokładne rozprzestrzenianie się w trudno dostępnych miejscach. Związek ten spowalnia też odparowywanie środka i zwiększa jego przywieranie do powierzchni liści i traw. Dzięki temu nawet w przypadku opadów deszczu utrzymuje się on w spryskanym miejscu przez długi okres. Ponadto kleszcze dodatkowo przenoszą śmiercionośny środek do gniazd, przez co ginie ich więcej.

Oferujemy Państwu produkty na kleszcze, które są niezawodne, zapewnią więc długotrwały spokój i bezpieczeństwo. Środki na kleszcze posiadają zaawansowaną formułę, precyzyjnie opracowaną w laboratoriach. Dzięki restrykcyjnym testom, jakie przeszły na etapie badań i wdrażania, cechują się wysoką skutecznością i działaniem nawet do kilku miesięcy po jednorazowym użyciu. Po kilkukrotnym ich zastosowaniu nie trzeba się już martwić o nawrót kleszczy, czy innych, groźnych insektów. Preparaty zwalczające kleszcze, komary, pluskwy, meszki i inne nieprzyjemne i groźne dla zdrowia owady stanowią innowacyjne rozwiązanie. W dzisiejszych czasach, kiedy jest coraz mniej zwierząt hodowlanych, które stanowiły dla kleszczy podstawę ich bytowania, ochrona ludzi przed plagą tych pajęczaków jest bardzo ważnym elementem skutecznej poprawy bezpieczeństwa na otwartych przestrzeniach, na łonie natury.