Karaluchy

W pomieszczeniach gospodarczych i domostwach często mamy styczność z różnego rodzaju insektami. Najpopularniejsze są mrówki, jednak to nie one stwarzają największy problem lokatorom. Karaluchy to szczególnie nielubiane przez ludzi owady. Mogą przenosić choroby i wywoływać zatrucia pokarmowe. Wyzwaniem w ich zwalczaniu jest to, że bardzo szybko przyzwyczajają się do miejsca, w którym bytują, dlatego trudno je przepędzić. Kolejnym problemem jest zatrzymanie ich ponownego namnażania. Ich cykl rozmnażania trwa 279 dni, dlatego często błędnie, zbyt wcześnie, myślimy, że pozbywamy się niechcianych gości. Jest to jednak zadanie, z którym można sobie poradzić stosując odpowiednie środki na karaluchy.

Dowiedz się więcej o Karaluchy

Ochrona

Więcej o Karaluchy

Posiadamy w swojej ofercie produkty, które zapewniają skuteczne zwalczanie karaluchów Jednak przed ich użyciem należy wiedzieć, gdzie najczęściej możemy spotkać insekty. Preferują one wilgotne i ciepłe miejsca. Często znajdują się w szczelinach między podłogą lub pod dywanem. Spotkamy je też obok rur centralnego ogrzewania i przy kaloryferach. Warto również zwrócić uwagę na miejsca, w których znajdują się resztki jedzenia, na przykład w chlebaku. Te miejsca są szczególnie narażone na kontakt z tymi owadami. Preparaty na karaluchy powinno się rozprowadzać zwłaszcza w miejscach bytowania całej kolonii. Ułatwia to zwalczanie owadów. Pozbywając się pojedynczych osobników, nie usuniemy problemu. Trudność w znalezieniu docelowego miejsca, w którym powinniśmy stosować preparaty na karaluchy, zwiększa się przez to, że są to zwierzęta nocne. Bardzo rzadko możemy spotkać te insekty w dzień. Wtedy warto sugerować się najczęstszymi miejscami ich bytowania i sprawdzić, czy nie ma ich właśnie przy ciepłych rurach centralnego ogrzewania, czy pod dywanem.

Środki na karaluchy są najbardziej skuteczne w momencie, kiedy stosujemy je systematycznie przez kilka tygodni. Jest to niezmiernie ważne przez fakt, że owady mają bardzo długi cykl rozmnażania. Właśnie dlatego pozbywając się postaci dorosłych, nie zawsze usuwamy osobniki, które dopiero się rozwijają. W przypadku zbyt krótkiego aplikowania mieszanek może okazać się, że będziemy musieli ponowić proces. Produkty przez nas oferowane nadają się nie tylko do zwalczania karaluchów, ale też innych owadów. Dzięki nim możemy pozbyć się z domu wszelkich owadów latających i biegających. Jest to niewątpliwie duża zaleta, ponieważ wielokrotnie zdarza się sytuacja, w której mamy problem z kilkoma rodzajami insektów w jednym czasie. Usprawnia to proces pozbywania się owadów.